mrshine.pl

Motoryzacja i Motocykle

tuning samochodu
Motoryzacja

Zrób prawdziwe cacko z samochodu

Tuning samochodu już dawno przestał być jedynie postrzegany jako dodanie spojlerów i nowe alufelgi. Dziś to prawdziwa sztuka, a tunerzy prześcigają się nie tylko w efektownych, ale i efektywnych realizacjach.

Tuning samochodu podzielić możemy bowiem zasadniczo na dwie kwestie: tuning zewnętrzny, czyli to wszystko, co możemy podziwiać, patrząc na samochód, a także tuning zewnętrzny – czyli to, co może dostrzeżemy pod maską, a może jedynie w parametrach samochodu.

Tuning silnika

Tuning silnika to tuning wewnętrzny. Mamy bowiem wiele możliwości, by wyzwolić dużo więcej mocy praktycznie z każdego samochodu. Nie musimy przecież montować w nim jedynie fabrycznych części. Lepsze podzespoły potrafią zdziałać cuda, a często wcale nie są znacząco droższe. Czasami wystarczy zamontować na przykład nowe tłoki, by samochód jeździł bardziej dynamicznie.

Częściej stawia się jednak na kompleksowe realizacje i wymianę większej liczby podzespołów. I wcale nie chodzi tu o przysłowiowe „nitro”, znane z wielu filmów, ale po prostu bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne, pozwalające na zwiększenie mocy i parametrów samochodu.

Tuning zewnętrzny

Inną sprawą jest tuning zewnętrzny. Tu wymyślić można praktycznie wszystko. Obecnie nie kończy się już jedynie na wspominanych spojlerach. Dochodzą do tego coraz bardziej ekstrawaganckie felgi, ale też coraz bardziej popularne oklejanie samochodów folią, co pozwala na uzyskanie niedostępnych w lakierach odcieni, a także fantazyjnych i wręcz dowolnych wzorów.

hertz.net.pl