mrshine.pl

Motoryzacja i Motocykle

przydatne akcesoria do samochodu
Motoryzacja

Przydatne akcesoria do samochodu

Nowoczesne samochody to prawdziwe komputery, które wyposażone są w naprawdę niezwykłe gadżety i uprzyjemniacze podróży. Oprócz jednak różnego rodzaju asystentów i systemów poprawiających bezpieczeństwo jazdy nadal w każdym samochodzie znajdzie się miejsce na liczne, dodatkowe akcesoria samochodowe. Jakie jednak są przydatne gadżety, które warto mieć w aucie? Czym najlepiej jest się zainteresować?

Gadżety do telefonu

Nowoczesny telefon komórkowy sam w sobie jest świetnym gadżetem, lecz po wejściu z nich do samochodu staje się bardzo przydatnym elementem dodatkowym. Przy pomocy telefonu można nie tylko prowadzić rozmowy, lecz również używać z niego nawigacji, czy też korzystać z muzyki. Żeby jednak to wszystko było możliwe, koniecznie trzeba wyposażyć się w specjalny uchwyt, który pozwoli wygodnie zamocować smartfon. Dzięki temu nie trzeba będzie go trzymać w dłoniach, co oczywiście rzutowałoby na bezpieczeństwo jazdy.
Innego typu bardzo przydatnym elementem dodatkowym do samochodu, jest rozdzielacz do zapalniczki. Nie jest ona już obecnie używana do zapalania papierosów, lecz korzysta się z niej, jak z dodatkowego źródła zasilania. Przy pomocy gniazda zapalniczki można swobodnie ładować telefon, nawigacje, czy też tablet. Żeby jednak możliwe było korzystanie z takich możliwości jednocześnie kilkoma urządzeniami, niezbędny jest specjalny rozdzielacz.

Bezpieczeństwo podróży

Jak się jednak okazuje, przydatne akcesoria do samochodu to nie tylko te związane z używaniem w aucie telefonu, lecz również te od strony bezpieczeństwa. W tym punkcie szczególnie dużej uwadze trzeba poddać kamerę samochodową. Tak zwany wideo rejestrator to kamera, którą montuje się w przedniej szybie, która stale nagrywa przestrzeń przed autem. Dzięki temu, w przypadku zdarzenia drogowego ma się bezapelacyjny dowód na to, który z kierowców był winny jego wystąpienia. Tego typu rejestratory są również bardzo pomocne jeśli chodzi o różnego rodzaju akty wandalizmu i kradzieży elementów samochodu.

Wygodne parkowanie

Innego typu gadżetem jest również system do łatwiejszego parkowania. Mowa tu jest szczególnie mocno o kamerze, którą montuje się w tylnym zderzaku i która pozwala obserwować przestrzeń za autem, lecz również o zestawie czujników, które sygnałami dźwiękowymi dają znać kierowcy o tym, jak blisko znajduje się on od przeszkody. Dzięki temu parkowanie, w nawet najmniej wygodnym miejscu stanie się czynnością niezwykle prostą, intuicyjną, a co najważniejsza bezpieczną dla samochodu oraz jego zderzaków.