mrshine.pl

Motoryzacja i Motocykle

radia samochodowe ranking
Tuning

Radia samochodowe ranking – co wybrać i dlaczego?

Miłośnicy muzyki, którzy są zawodowymi kierowcami, nie wyobrażają sobie jazdy autem bez słuchania ulubionych piosenek. To samo mogą powiedzieć osoby, które co roku udają się na dalekie wakacje. Dlatego potrzebny jest im odpowiedni radioodtwarzacz. W artykule przedstawiamy najlepsze radia samochodowe Ranking dotyczy roku 2020 i zawiera pięć wybranych modeli.

Radio do auta – praktyczne narzędzie

Kiedy pójdziemy do jednego z wielu sklepów RTV, na półkach znajdziemy różne radia. Jeszcze więcej spotkamy, zaglądając na strony internetowe. To już jednak nie te same odbiorniki, co dawniej. Dlaczego?

Otóż nowoczesna technologia sprawia, że stanowią one niezwykłe i zaskakujące centra komunikacyjno-medialne. Nie tylko służą do odtwarzania muzyki. Dają coś więcej niż rozrywkę. Mają bowiem także inne przydatne funkcje – od wbudowanej nawigacji GPS po Bluetooth.

Cechy dobrego radia

Nie od ilości dodatków zależy, czy radio będzie dobrym urządzeniem. Najważniejszy pozostaje i tak sam dźwięk. Wartościowy sprzęt musi zapewniać idealnie brzmienie, regulację basu czy efekt akustyczny.

Spore znaczenie ma również moc (do kilkudziesięciu wat przy podłączonym wzmacniaczu), ale równie istotna jest budowa panelu z odpowiednio rozmieszczonymi przyciskami. Im bardziej przejrzysta (wyświetlacz, któremu nie straszne słońce) oraz intuicyjna, tym lepiej. Chodzi o to, aby kierowca nie odrywał wzroku od drogi.

Produkowane są już takie modele, w których wprowadzono możliwość sterowania głosem, co jeszcze zwiększa bezpieczeństwo w trakcie jazdy!

Radia samochodowe ranking – top 5

Czas przedstawić kilka najciekawszych modeli. Każdy z nich można zakupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online. Są to radia od różnych producentów, posiadające rozmaite i jednocześnie przydatne funkcje.

Na pierwszy ogień idzie popularna marka Pioneer. Model MVH-181UB jest bardzo ciekawą propozycją dla ludzi, którym zależy na przenośnym źródle dźwięku i odczytywaniu ulubionej muzyki z urządzenia mobilnego. Ma on gniazda AUX-In oraz USB. Obsługuje oczywiście format mp3.

Kolejnym jest Alpine UTE-200BT. To radioodtwarzacz zachwycający wysoką jakością dźwięku, potrafiący regulować bas w zaawansowany sposób. Wygodny w użyciu, ma wbudowaną funkcję Bluetooth. Dzięki temu, że ma zainstalowany system Android, pozwala na korzystanie z Internetu.

Słynny Blaupunkt prezentuje swój produkt o nazwie Tokyo 110. Znajdziemy w nim wejście USB i AUX-In. Bez problemu odtwarza płyty CD oraz utwory zapisane w pliku mp3, a nawet wma. To nie wszystkie zalety. Specjalny korektor powoduje, że ustawia się różne gatunki muzyczne.

Dobry wyborem okaże się także model od Sony. Nie dość, że można go podłączyć bezpośrednio do iPhona, to jeszcze cieszyć się wysoką jakością formatu flac. Ostatnim radiem, które warto opisać, jest natomiast Peiying Exclusive PY9908.2. Dlaczego? Bo to urządzenie o wielu możliwościach. Nie tylko nawigacyjnych. Charakteryzuje się np. wysuwanym ekranem dotykowym (7 cali), na którym kinomani obejrzę swoje ulubione filmy.