mrshine.pl

Motoryzacja i Motocykle

felgi chromowane
Tuning

Na co zwrócić uwagę podczas chromowania felg oraz jak czyścić felgi chromowane?

Z pewnością wiele osób, które dopiero zaczyna interesować się motoryzacją zastanawia się czym są felgi chromowane. Otóż krótko mówiąc, są to aluminiowe felgi pokryte powłoką chromową. Wyróżniają się w głównej mierze stopniem odbijania światła, dzięki czemu nasz samochód wygląda atrakcyjnie. Warto wiedzieć, iż nowe produkty mogą osiągać ceny rzędu kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawia to, że nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Dlatego wiele osób, które posiada mniejszy kapitał decyduje się na chromowanie felg, które posiada.

Na co musimy zwrócić uwagę w przypadku chromowania felg?

W sytuacji chromowania felg na samym początku warto przede wszystkim dowiedzieć się jakiej techniki dany zakład używa. Jeżeli chcemy uzyskać efekt podobny do oryginalnych felg chromowanych wypadałoby skorzystać z metody warstwowej. To zdecydowanie najlepsza możliwa technika na rynku. Dlatego nie należy do najtańszych rozwiązań. Pamiętajmy, iż wybór odpowiedniej metody jest tutaj kluczowy, nie można pomijać takie sprawy. Należy poświecić odpowiednią ilość czasu, aby nasz wybór był prawidłowy. Może się tak zdarzyć, że chrom będzie się łuszczyć w trakcie mycia, co przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego ważne, aby nasze felgi zostały wykonane z wykorzystaniem jak najgrubszej warstwy. Przed całym zabiegiem felga musi zostać odpowiedni przygotowana do całego procesu. Musi zostać między innymi odtłuszczona oraz rozjaśniona.

Jak czyścić felgi chromowane?

Z pewnością dosyć ciekawą sprawą jest czyszczenie felg chromowanych. Na pewno będzie wymagało to od nas szczególnych zabiegów kosmetycznych. Warto postawić na produkty przeznaczone do czyszczenia tego typu felg, ponieważ zawierają one łagodne substancje, które nie spowodują defektów, co jest naprawdę ogromnym plusem. Aby zacząć czyszczenie należy najpierw spłukać warstwy brudu przy użyciu myjki ciśnieniowej, Następnie trzeba nałożyć dedykowany preparat czyszczący. Pamiętajmy, żeby w swoim składzie nie zawierał silnie żrących substancji. Później należy ponownie spłukać felgi. Wszystkie zabiegi kosmetyczne muszą być wykonywane na ostudzonej obręczy. Na koniec prac felgi chromowane wymagają nabłyszczenia, dzięki czemu przywrócimy ich fabryczny wygląd oraz podniesiemy atrakcyjność wizualną naszego samochodu. Specjaliści rekomendują również, aby nowe felgi chromowane pokryć warstwą wosku, co zapewni ochronę przed zanieczyszczeniami i ułatwi przyszłe ich czyszczenie. Należy robić to regularnie.