mrshine.pl

Motoryzacja i Motocykle

dobór felg do auta
Motoryzacja

Jak dobrać felgi do auta?

Jesteś miłośnikiem motoryzacji? W ostatnim czasie zakupiłeś samochód? Chciałbyś by pięknie się prezentował? Zastanawiasz się w jaki sposób poprawić i udoskonalić jego wygląd? W związku z tym szukasz sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością powinieneś zapoznać się z właśnie tym tekstem. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Dobór felg do auta

Każdy samochód ma potencjał by prezentować się naprawdę dobrze. W wyglądzie samochodu bardzo istotne są szczegóły oraz detale. Jedną z najważniejszych rzeczy, która ma naprawdę bardzo duży wpływ na to jak prezentuje się auto są felgi. Odpowiedni dobór felg do auta może zdziałać naprawdę cuda. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości finansowych posiadacza samochodu. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę bardzo wiele przeróżnych rodzajów felg, w związku z czym wybór jest naprawdę bardzo trudny. Felgi, które się dobrze prezentują to oczywiście felgi aluminiowe, te stalowe niestety nie wpływają korzystnie na wygląd auta. Jak jednak dobrać je do samochodu? Jakimi kryteriami się kierować przy zakupie?

Dobór felg do auta – czym się kierować?

Tak jak zostało to już wyżej napisane, felgi są naprawdę bardzo istotnym elementem wizualnym w każdym samochodzie. Ich odpowiednie dobranie może spowodować, że auto będzie prezentowało się naprawdę świetnie. Niestety zakup ładnych i dobrych jakościowo felg aluminiowych wiąże się z całkiem sporym wydatkiem. Cena felg zależy oczywiście od tego na jaki rozmiar koła chcemy się zdecydować – jest to zarazem jedna z najważniejszych kwestii, którą należy ustalić przy zakupie felg. Każdy model samochodu posiada w swojej specyfikacji minimalną i maksymalną wielkość kół, które można na nim zamontować. Montaż innych rozmiarów kół, które nie zostały przewidziane przez producenta może spowodować uszkodzenie elementów mechanicznych w pojeździe, a nawet grozy wypadek samochodowy. Dlatego przed zakupem zawsze należy dokładnie zapoznać się z instrukcją samochodu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zgłosić się do autoryzowanego salonu danej marki. Wielkość obręczy to nie jedna rzecz, którą warto się kierować podczas zakupów. Istotne jest, także to gdzie dane felgi zostały wyprodukowane i jaką renomą cieszy się ich producentów. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele duży tańszych zamienników renomowanych firm – należy wyraźnie zaznaczyć, że najczęściej nie są to produkty dobrej jakości. Zakup złej jakości felg może skończyć się bardzo nieprzyjemnie na przykład zdeformowaniem opon lub wypadkiem. Dlatego tak bardzo ważne jest by przed sfinalizowaniem zakupu dokładnie zapoznać się z producentem felg oraz z opiniami użytkowników – pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz nerwów. Na koniec warto jest dobrze przemyśleć kolor felg, często bardzo nietypowe i oryginalne felgi wcale nie wyglądają dobrze, a co więcej szpecą samochód. Dobrym pomysłem jest obejrzenie zdjęć felg znajdujących się na konkretnym modelu auta, dzięki temu można mieć pewność, że będą się dobrze prezentowały.