mrshine.pl

Motoryzacja i Motocykle

renowacja foteli
Porady

Renowacja foteli samochodowych – Czy warto samodzielnie czyścić i konserwować skórzaną tapicerkę w aucie?

Jest takie przysłowie, że stare nawyki w narodzie umierają powoli. Co to powiedzenie ma wspólnego z tematem renowacja foteli samochodowych? Zaraz Ci to wyjaśnię! Z pewnością, czytasz to, bo szukasz w Internecie informacji na temat – jak samodzielnie naprawić tapicerkę skórzaną w  samochodzie.

W moim tekście odpowiem na to i inne dość często pojawiające się pytania – Na czym polega profesjonalna renowacja foteli samochodowych i czy warto samodzielnie czyścić skórzaną tapicerkę w aucie? Sprawdź to!

  • Czyszczenie tapicerki skórzanej w aucie
  • Profesjonalna renowacja foteli samochodowych
  • Regeneracja skóry w samochodzie – podsumowanie

Czyszczenie tapicerki skórzanej w aucie

Większość właścicieli samochodów w Polsce po prostu nie wie, z jaką skórą ma do czynienia, zwłaszcza jeśli chodzi o czyszczenie tapicerki samochodowej. Chociaż w Internecie szczegółowo omawiane są przeróżne sposoby czyszczenia foteli skórzanych i na czym polega naprawa foteli samochodowych, to nie ma tam zazwyczaj żadnych informacji na temat – z czego jest skóra w samochodzie i o jej powlekaniu. 

Czyszczenie tapicerki skórzanej w samochodzie to dobrze sprzedający się temat. Obecnie, jest dostępnych wiele produktów do czyszczenia i pielęgnacji skóry w aucie, które mają „unikalne” formuły. Ale wiele z tych “najlepszych” środków do czyszczenia i odżywek do konserwacji tapicerki skórzanej bazuje na przestarzałej tradycji “wcierania” w skórę przeróżnych past i olejków. Jak już wspomniałem, stare nawyki w narodzie umierają powoli i wiele osób w Polsce czyści tapicerkę samochodową w ten sam sposób jak skórzane buty, bo tak się robiło przed laty, więc po to zmieniać. 

Profesjonalna renowacja foteli samochodowych

Trwale zużyte obszary skórzanego siedzenia nie dodają z pewnością uroku wnętrzu Twojego auta. Szukasz odpowiedzi, co masz teraz zrobić? Najprostszy i najbezpieczniejszy sposobem jest skorzystanie z profesjonalnych usług. Jak to robią eksperci od skórzanej tapicerki samochodowej? W tym miejscu posłużę się przykładem, jak to robią na myjni ręcznej, która obsługuje auta sportowe i luksusowe, a jej specjalizacją jest renowacja foteli samochodowych Warszawa. Cytuję z ich e-strony:

“Renowacja tapicerki skórzanej wykonana przez naszych specjalistów ds. auto detailingu gwarantuje widoczne efekty. Jej elementami składowymi są pokrótce:

  • dokładna analiza materiałów, 
  • wszechstronne czyszczenie elementów, które zostaną poddane renowacji,
  • eliminacja uszkodzeń, skaz oraz przebarwień;
  • regeneracja i pielęgnacja powierzchni lakierowanych.”.

Warto zauważyć, że na tej myjni wiedzą, że skóra na fotelach w Twoim samochodzie nie jest tym samym materiałem, z którego szyje się rekawiczki, bo na ich stronie jest też taka informacja (cytuję): – “Nowe powłoki skórzane na fotelach samochodowych i kanapach tylnych są powleczone specjalną warstwą ochronną.” To jest dobry znak! Znaczy, że wiedzą co robią. 

Regeneracja skóry w samochodzie – podsumowanie:

Na zakończenie dodam tylko, że skorzystanie z pomocy fachowców na pewno wpłynie z korzyścią na wygląd wnętrza Twojego auta, foteli i tapicerki w Twoim samochodzie. W pewnych tematach nie warto jest eksperymentować samodzielnie!