mrshine.pl

Motoryzacja i Motocykle

jaka kurtka na motocykl
Motocykle

Bezpieczny motocyklista – jak dobrać kurtkę na motocykl?

Wiatr we włosach, prędkość, skupienie i adrenalina – oto prawdziwi motocykliści! Wiele dzieciaków ogląda się z rozwartymi ustami za motocyklistami, czasem przytykając pełne podziwu twarzyczki do samochodowych szyb. A najlepiej, jak jedzie cały zespół motocyklistów, wtedy już nietrudno o wyjątkowy efekt. Swoją drogą nie dotyczy to jedynie dzieci – nastolatkowie, kobiety, pasjonaci na pewno też chętnie się obejrzą za motocyklem. Począwszy od tych pozytywnych wariatów na ścigaczach, kończąc na Bad Boyach z brodami, jadących na zloty motocyklistów z rękami w górze na błyszczących Harleyach. No i ten silnik… Dobry silnik to muzyka…
Wielu motocyklistów traktuje jazdę nie tylko jako przemieszczenie się z punktu A do punktu B. To pokazanie siebie, swojego stylu i pasji. Nic więc dziwnego, że niejeden motocyklista chce stylowo wyglądać.

Kurtki motocyklowe

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych elementów ubioru do prowadzenia motocyklu jest kurtka. Wielu zastanawia się, jaka kurtka na motocykl sprawdzi się najlepiej. Dla jednych będzie to ta z dżinsu, najlepiej bez rękawów i pełna naszywek z różnych przebytych tras. Dla innych z kolei będzie to klasyczna, czarna, skórzana kurtka. Wielu motocyklistów, szczególnie na drogach szybkiego ruchu wybiera kurtki o materiale odblaskowym lub z jego dużymi elementami, co jest bardzo rozsądne. Co jednak jest najważniejsze, to aby kurtka chroniła nasz organizm przed wiejącym wiatrem i żeby zabezpieczała nas na wypadek kolizji.

Bezpieczna jazda, bezpieczny strój

Obecnie wielu producentów akcesoriów dla motocyklistów oferuje rozmaite ochraniacze, kombinezony, buty i pozostałe części ubioru, które mają za zadanie zminimalizować obrażenia w razie wypadku. Nie inaczej jest z kurtkami. Dostępne są profesjonalnie wykonane kurtki, które posiadają ochraniacze na ramionach, przedramionach, klatce piersiowej i plecach, co tworzy swego rodzaju pancerz. Motocyklista, który bierze udział w wypadku jest zupełnie bezradny – nie jest przypięty żadnym pasem bezpieczeństwa więc lecąc bezwładnie może polegać tylko na szczęściu i ochronie, którą sam sobie zapewni w postaci odpowiednio dostosowanego ubioru do jazdy. Odzież ochronna jedynie może minimalizować obrażenia. Większość naszego bezpieczeństwa na drodze zależy od bezpiecznego stylu jazdy, skupienia i opanowania. Jeżeli dodatkowo mamy na sobie ochraniacze, jazda na motocyklu będzie czystą przyjemnością bez żadnych niemiłych doświadczeń. Pozostaje jedynie włożyć na głowę kask, odpalić silnik, i w drogę!