Silnik to serce każdego urządzenia z branży motoryzacyjnej – bez niego nie jest w stanie ono działać. Z tego artykułu dowiesz się, jak wygląda serwis i naprawa silników zaburtowych.
Serwis motorowodny
Wiele dobrych komisów motorowych ma w swojej ofercie serwis silników jachtowych i motorowodnych. Mechanicy zajmują się przede wszystkim bieżącymi naprawami oraz kompleksowym serwisem napędów. Każdy kierowca powinien wiedzieć, że systematyczne przeglądy oraz odpowiednie przygotowanie silników na sezon zimowy z pewnością pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie pojazdu oraz przedłuża żywotność sprzętu. Są to argumenty przemawiające za tym, aby serwis silnika zaburtowego wykonywać regularnie przed oraz po każdym sezonie motorowodnym. Warto wiedzieć, że najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych mechaników, którzy od dłuższego czasu działają na rynku i cieszą się nienaganną opinią wśród klientów. Tak wygląda serwis silników zaburtowych.
Naprawa silników zaburtowych
Wiele punktów serwisowych świadczy nie tylko naprawy gwarancyjne, ale również i pogwarancyjne napędów. Zanim podejmiemy decyzję o naprawie silnika należy dowiedzieć się, czy dany mechanik oferuję naprawę takiej pojemności, mocy oraz roku produkcji jakiej jest nasz silnik. Należy pamiętać, że wykwalifikowany i doświadczony mechanik powinien poradzić sobie z naprawami silników zaburtowych wszystkich generacji, także jednostek o większym przebiegu – w tym silników użytkowanych w łodziach motorowodnych i żaglowych. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że niektórzy mechanicy oferują transport łodzi czy motorówki lub dojazd do klienta. Może być to duże ułatwienie.
Naprawa i serwis silników motorowych przy użyciu oryginalnych części
Doświadczony mechanik podczas serwisowania stosuje się do wszystkich wymaganych procedur oraz do norm, które są przyjęte w punktach serwisowych. Co więcej, powinien on wykorzystywać tylko oryginalne części zamienne, ponieważ ten fakt zapewnia niezawodność oraz bezpieczeństwo i wydłuża czas eksploatacji silników. Warto więc zainwestować więcej w naprawę, aby nie musieć jej wykonywać znowu przed dłuższy czas. Powinno korzystać się z najwyższej jakość obsługi. Klient powinien przede wszystkim być zadowolony z oferowanych mu usług serwisowych i naprawczych. Bardzo ważne są korzystne warunki współpracy oraz krótki czas oczekiwania na naprawę. Zespół serwisowy powinien realizować naprawy bezpośrednio na terenie mariny. A w razie wystąpienia konieczności przewiezienia napędu do serwisu stacjonarnego pomóc w organizacji bezpiecznego i niezawodnego transportu.
Jak prawidłowo przechowywać silnik zaburtowy?
Silnik zaburtowy bez dwóch zdań powinien być przechowywany w suchym oraz zaciemnionym pomieszczeniu, które znajduje się z dala od bezpośredniego oddziaływania promieni słonecznych. Jeżeli wystąpi sytuacja, kiedy silnik będzie przechowywany ponad miesiąc, należy koniecznie opróżnić zbiornik paliwa. Warto zwrócić uwagę na fakt, że silnik powinien być zawsze przechowywany zgodnie z zaleceniami producenta – pozycji transportowej pionowej.