mrshine.pl

Motoryzacja i Motocykle

test wycieraczek samochodowych
Lifestyle Motoryzacja

Wybór odpowiednich wycieraczek samochodowych

Z dużą dozą prawdopodobieństwa wiele osób wymienia wycieraczki w momencie, kiedy przestają spełniać swoją rolę. Warto wiedzieć, iż zalecane jest wymienianie piór co pół roku. Zakup nowych wycieraczek nie jest zbyt dużym wydatkiem. Jeżeli chcielibyśmy zakupić wycieraczki na przód i tył samochodu zapłacimy mniej więcej w okolicach 50 złotych, co jest naprawdę ogromną zaletą. Zdecydowana większość osób może sobie pozwolić na ten krok. Warto również wiedzieć, iż na rynku dostępne są pióra po nawet po 10 zł za sztukę. Jednakże warto inwestować swoje pieniądze wyłącznie w produkty producentów, którzy cieszą się dużą renomą. Wtedy będziemy mieli absolutną pewność, że towar będzie wysokiej klasy. Warto także zrobić test wycieraczek samochodowych, aby przekonać się na własnej skórze, jaki model będzie odpowiedni w naszym przypadku. Jeśli podejdziemy do sprawy na poważnie będziemy mogli cieszyć się świetną widocznością bez względu na warunki atmosferyczne.

Test wycieraczek samochodowych

Wycieraczki samochodowe, które przestają spełniać swoją rolę w wielu przypadkach nie zbierają dokładnie deszczu oraz śniegu, a także pozostawiają brzydkie smugi czy zacieki. Nie dość, że widoczność w takim przypadku będzie słabsza to musimy liczyć się z tym, iż możemy otrzymać mandat. Przeprowadzając test powinniśmy uwzględnić wszystkie trzy rodzaje konstrukcji. Specjaliści zalecają używanie modeli płaskich. Jednak, gdy mamy starszy samochód mogą nie pasować. Pamiętajmy, iż wycieraczki szkieletowe są zdecydowanie tańsze oraz bardziej uniwersalne. Stosowane są różne systemy montażowe, a także trzy rodzaje zacisków, co pozwala bez problemowo dopasować odpowiedni model. W sytuacji, gdy nasz pojazd jest nowy będzie wyposażony w wycieraczki płaskie, w których pióro i ramię stanowi integralną konstrukcję. Łatwo zbiera się opady oraz brud, ale również łatwo oderwać je od zamarzniętej szyby, co z pewnością spodoba się wielu osobom. Niekiedy może się tak zdarzyć, iż wycieraczki bezszkieletowe będą miały mniejszą skuteczność wycierania. Test bierze również pod uwagę modele hybrydowe. Łączą one trwałość piór płaskich z dobrym przyleganiem oraz efektywnością czyszczenia wycieraczek szkieletowych.

Tańsze wycieraczki czy droższe?

W tym momencie zapewne wiele osób będzie w szoku. Otóż zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie częsta wymiana tanich wycieraczek niż zakup drogich piór, które będą rzadko zmieniane. Wypadałoby także sprawdzić najpopularniejsze wycieraczki od określonych producentów.