mrshine.pl

Motoryzacja i Motocykle

autolicytacje
Motoryzacja

Na czym polegają autolicytacje?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się różnego rodzaju autolicytacje. Jest to niezwykle korzystna metoda zakupu pojazdów, dlatego warto dowiedzieć się o niej nieco więcej. Autolicytacje w dużej mierze dotyczą pojazdów poleasingowych, ale nie tylko. Dobrze jest poznać specyfikę tego rodzaju działań.

Samochody poleasingowe

Autolicytacje w dużej mierze dotyczą wszystkich pojazdów, które są poleasingowe, czyli były wcześniej w leasingu. Zazwyczaj dobrze dobrana oferta leasingu jest bardziej korzystna niż wzięcie kredytu na samochód, dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie właśnie z takiego rozwiązania. Po zakończeniu umowy leasingu dana firma może albo wykupić pojazd albo oddać go w rozliczeniu i wziąć nowy. Autolicytacje zazwyczaj dotyczą wszystkich pojazdów, które zostały oddane w rozliczeniu i szukają nowych nabywców. W ten sposób można w bardzo atrakcyjnej cenie nabyć nowy pojazd.

Kto może skorzystać?

W obecnych czasach wiele osób zastanawia się, kto konkretnie może skorzystać z takiego rozwiązania jak autolicytacje. Na taką metodę zakupu samochodu mogą się zdecydować zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Jest to bardzo indywidualna kwestia w tym przypadku. Przedsiębiorcy mogą oczywiście zakupić dany pojazd na fakturę, co będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę podczas planowania zakupu samochodu.

Modele na rynku

Autolicytacje dotyczą dość zróżnicowanych modeli samochodów, które są obecne na polskim rynku. Jednak zazwyczaj są to nowsze modele, ponieważ takie najczęściej brane są w leasing przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Oprócz tego na aukcjach oferowane są również różne rodzaje pojazdów, nie tylko samochodu osobowe. Wśród nich można między innymi wymienić samochody dostawcze, ciężarowe, ale także maszyny oraz przyczepy. Dlatego na pewno każdy użytkownik bez większych problemów znajdzie taki pojazd, który będzie mu w pełni odpowiadał pod kątem własnych potrzeb oraz preferencji.

O czym warto pamiętać?

Jednak podczas decydowania się na takie rozwiązanie jak autolicytacje warto również zwrócić uwagę na kilka istotnych w tym procesie aspektów. Przede wszystkim warto w odpowiedni sposób zdecydować się na wybór konkretnego modelu. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego doradcy, który na pewno bez większych problemów rozwieje wszelkie kwestie związane z zakupem konkretnego pojazdu. Jest to niezwykle ważne w całym procesie zakupu nowego samochodu, dlatego warto o tym pamiętać.