Wosk naturalny, syntetyczny czy hybryda ?W sklepach i w internecie mozna znaleźć masę przeróżnych wosków samochodowych, a ich producenci wypuszczają coraz to bardziej zaawansowane produkty do wielu zastosowań.

Jak się w tym wszystkim połapać ?


Wybór odpowiedniego wosku należałoby zacząć od postawienia sobie kilku priorytetów.Czy zależy Nam na długotrwałej ochronie, oślepiającym połysku, efekcie "weet look" (mokrego lakieru), czy kilku tych zalet w jednym.

Zacznijmy od wosku naturalnego.
Wosk naturalny
- wytwarzany jest głównie z naturalnych składników, gdzie najważniejszą rolę odgrywa Carnauba – pozyskiwana z brazylijskich liści Copernicia prunifera substancja, która po oczyszczeniu ma barwę białą lub żółtobiałą. Miłą zaletą większości wosków naturalnych jest przyjemny zapach wydzielający się podczas aplikacji na karoserię samochodu. Występuje w różnych kolorach. Jedyną wadą jest jego nieco mniejsza trwałość niż w przypadku syntetyków.

Często spotykane naturalne woski nadają mokrego, lśniącego wykończenia, dedykowane są również do jasnych lub ciemnych odcieni lakieru wzmacniając ich głębię.


Wosk syntetyczny
tańszy od naturalnego, w swoim składzie ma syntetyczne polimery.
wosk syntetyczny w paście fk 1000p zabezpiecza lakierPoorboy ex-p wosk syntetyczny woskowanie auta długotrwała ochrona lakieru

Zabezpiecza powierzchnię na bardzo długo pod warunkiem, że jest ona prawidłowo przygotowana (glinkowanie, cleaner itp.) Ma różne konsystencję m.in. pasta, płynny wosk lub mleczko. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu mozna nakładać go warstwami. Jak każdy wosk ma właściwości hydrofobowe – odpycha cząsteczki wody.

Hybryda – to połączenie wosku syntetycznego z naturalnym, w zależności od proporcji zabezpiecza lakier na długo jednocześnie nadając mu odpowiedniego połysku. W składzie znajdziemy naturalną carnaubę, polimery jak i dodatki kolorystyczno-zapachowe.

Przy wyborze wosku ciężko znaleźć idealny, taki by zabezpieczał na długo i oślepiał przechodniów na ulicy. Najlepszą opcją są próbki i opakowania testowe – to dzięki nim mozna wypróbować, który produkt sprawdzi się na naszym aucie. Pomocne są również opinie i fotorelacje znajdujące się na forach z kosmetykami samochodowymi, gdzie userzy testują i dzielą się opinią na temat danego produktu.

Dobry wosk chroni powierzchnię przed promieniowaniem UV, twardą wodą, solą, żywicami, kwaśnym deszczem czy ptasimi odchodami. Jest również odporny na różne temperatury.

Szybki kontakt
MrShine.pl
+48 669 467 759
(pon-pt 9:00 - 17:00)
sklep@mrshine.pl
© 2015 MrShine.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: XIR.pl